AVA360 Advertising

سرمربی‌های پیشین تیم ملی، از استانکو تا اسکوچیچ!

در حال پردازش ...
7 نمایش
Published
پس از ۱۹ سال و این بار نیز پس از ناکامی در صعود به جام جهانی ،۱۹۹۴ عابدینی رییس وقت فدراسیون استانکو کروات را به تهران آورد. استانکو در تیم ملی مدت کوتاهی فعالیت کرد و پس ازناکامی در بازیهای آسیایی هیروشیما و با تعویض مدیریت فدراسیون از کار برکنار شد. استانکو به مدت کوتاهی دوباره به ایران برگشت و هنر خود را در پرسپولیس نشان داد. تیم ملی با هدایت استانکو در ۴ بازی یک برد، دو تساوی و یک شکست به دست آورد.
برانکو تنها مربی خارجی است که در دو دوره رهبری تیم ملی را بر عهده داشته و همچنین رکوددار مربیگری در تیم ملی است .برانکو از بهمن ۸۰ تا مهر ۸۱ و از مهر ۸۲ تا خرداد ۸۵ در ۵۴ بازی ملی ۳۳ برد، ۱۲ تساوی و ۹ شکست کسب کرد و صعود به جام جهانی ۲۰۰۶ و مقام سومی جام ملت های آسیا ۲۰۰۴ از افتخارات مهم کسب شده او بود. برانکو یک بار نیز با تیم امید مدال طلای بازیهای آسیایی را به دست آورد.
کارلوس کیروش مربی پرتغالی تیم ملی از موفق ترین سرمربی های تیم ملی ایران به شمار میآید. کارلوس کیروش کارلوس کی روش از زمان شروع مربی گری خود تا کنون، به دلیل مشکلات موجود و اختلاف نظرها، چندین بار نامه استعفای خود را به فدراسیون فوتبال داده که البته با هیچ‌یک از آن‌ها موافقت نشده‌است.

کی‌روش در دوران مربیگری خود، برخی بازیکنان ثابت را از تیم کنار گذاشت و دیگر آن‌ها را دعوت نکرد. بازیکنانی مانند سید مهدی رحمتی، هادی عقیلی و محمدرضا خلعتبری، که گفته می‌شود در فهرست سیاه کیروش هستند. برخی از بازیکنان تیم نیز پس از دعوت او از تیم کناره گرفتند که فرهاد مجیدی، فریدون زندی و محرم نویدکیا از آن جمله‌اند. کیروش برای اولین بار در ایران، به صورت گسترده از بازیکنانی که از ایرانیان مهاجر و دارای تابعیت دوگانه بودند در تیم ملی استفاده کرد. اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد و سامان قدوس از مطرح‌ترین این بازیکنان هستند.
سرانجام پس از مدت‌ها بلاتکلیفی سرمربی جدید تیم ملی برای ادامه حضور در رقابت‌های انتخابی جام جهانی معرفی شد و در شرایطی که همگان منتظر انتخاب یک سرمربی ایرانی بودند، اسکوچیچ که تا همین هفته قبل سرمربی تیم صنعت نفت آبادان بود باید تیم ملی کشورمان را در مسیر رسیدن به جام جهانی 2022 قطر هدایت کند. انتخاب اسکوچیچ در شرایطی رخ داده که این سرمربی کروات با وجود داشتن سابقه خوب در فوتبال باشگاهی کشورمان، تاکنون در تیم‌های چندان بزرگی حضور نداشته و در واقع تیم ملی ایران بزرگترین تجربه کاری این سرمربی کروات به شمار می‌رود و مقایسه رزومه اسکوچیچ با سرمربیان سابق تیم ملی او را در جایگاه پایین‌تری نسبت به آن‌ها قرار می‌دهد.
#تیم_ملی
#اسکوچیچ
#فوتبال_برتر


تمام مسابقات ورزشی ایران رو از کانال سرخ آبی به صورت زنده و با کیفیت بالا ببینین
سابسکرایب کنین
دسته بندی
ورزش
وارد شوید یا ثبت نام کنید تا دیدگاه ارسال کنید.
اولین نفری باشید که دیدگاه ارائه می کند