طرز تهیه ساق گوشت و یا پالک گوشت - غذای خوشمزه هندی

در حال پردازش ...
101 نمایش
Published
ساق گوشت و یا پالک گوشت یکی از غذاهای خوشمزه هندی بوده که مورد علاقه بسیاری از مردم در سراسر دنیا میباشد. در این غذا از سبزی اسفناج استفاده شده و بسیار آسان قابل تهیه است.
مواد لازم:
اسفناج خرد شده یک کیلو گرم
گوشت گوسفندی ۵۰۰ گرم - میتوانید از هر نوع گوشتی استفاده کنید
پیاز خرد شده بصورت درشت ۲ عدد
سیر ۴ حبه
زنجبیل تازه یک قاشق غذاخوری
خامه ۲ قاشق غذاخوری
پودر زردچوبه، پودر فلفل قرمز، پودر گشنیز و گرم ماسالا (ادویه هندی) هر کدام نصف قاشق غذاخوری
نمک به میزان لازم
طرز تهیه:
در ابتدا قابلمه را روی حرارت ملایم رو به بالا قرار داده و ۲ قاشق غذاخوری روغن در قابلمه ریخته و پس از گرم شدن روغن یک عدد از پیازهای خرد شده را به قابلمه اضافه کرده و شروع به سرخ کردن نمایید. زمانیکه پیازها بصورت نیمه طلایی درآمد زنجبیل تازه و ۴ حبه سیر را پیازها اضافه کرده و حدود یک الی ۲ دقیقه به سرخ کردن ادامه دهید. سپس تمامی پودر ادویه جات شامل زردچوبه، فلفل قرمز، پودر گشنیز و گرم ماسالا را به قابلمه اضافه کرده و یک دقیقه دیگر به سرخ کردن ادامه دهید. سپس یک لیوان آب به قابلمه اضافه کردن و با مخلوط پیاز و ادویه جات کاملا مخلوط کرده و یک دقیقه به سرخ کردن ادامه دهید.
تمامی اسفناجها را به قابلمه اضافه کرده و کاملا با پیازها مخلوط کرده، در قابلمه را گذاشته، حرارت را ملایم کرده و اجازه دهید اسفناجها پخته شود.
جداگانه در یک قابلمه دیگر و یا یک ماهیتابه گود ۲ قاشق غذاخوری روغن اضافه کرده، زیر حرارت ملایم رو به بالا پس از گرم شدن روغن پیاز خرد شده دوم را اضافه کرده و شروع به سرخ کردن نمایید. پس از اینکه پیازها به صورت نیمه طلایی درآمد، گوشتها را اضافه کرده و به سرخ کردن ادامه میدهیم تا گوشتها کاملا قهوه ای و سرخ شود.
پس از سرخ شدن کامل گوشتها، ماهیتابه را از روی حرارت برداشته و کنار میگذاریم.
پس از اینکه اسفناجها کاملا پخته شد، آنرا از روی حرارت برداشته، مخلوط اسفناج پخته شده را به مخلوط کن اضافه کرده و شروع مخلوط کردن آن کنید تا اسفناجها کاملا مخلوط شده و له شود.
ماهیتابه حاوی گوشتها را روی گاز برگردانده و مخلوط اسفناج له شده به گوشتها اضافه کنید، یک لیوان آب و نمک را نیز اضافه کرده و کاملا گوشتها و اسفناجها را باهم مخلوط کنید. حرارت را ملایم کرده و در ماهیتابه را گذاشته و اجازه دهید تا گوشتها کاملا پخته و نرم شود.
پس از اینکه گوشتها کاملا پخته شد، ماهیتابه را از روی حرارت برداشته و خامه را به غذا اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید. غذای ما آماده سرو میباشد. این غذا را میتوانید با نان و یا برنج میل نمایید. نوش جان
برای اطلاعات بیشتر و طرز تهیه گام به گام به همراه عکس به وبلاگ من مراجعه کنید
کانال تلگرام:
صفحه فیسبوک:
صفحه اینستاگرام:
دسته بندی
خوراک - تغذیه
وارد شوید یا ثبت نام کنید تا دیدگاه ارسال کنید.
اولین نفری باشید که دیدگاه ارائه می کند