AVA360 Advertising

واکنش شهاب حسینی به اظهارات ترامپ/ نظر چهره های سرشناس درباره حرف های پوچ ترامپ

در حال پردازش ...
97 نمایش
Published
هنرمندان ایرانی در اینستاگرام به استفاده از واژه خلیج عربی از سوی رییس جمهور آمریکا واکنش تندی نشان دادند.

در پی سخنرانی رییس جمهور آمریکا علیه ایران که در آن از واژه جعلی خلیج عربی استفاده کرده بود بسیاری از چهره‌های سرشناس در اینستاگرام با انتشار مطالبی به این موضوع واکنش نشان دادند.
شهاب حسینی بازیگر برنده جایزه جشنواره کن تصویری از یک نقشه قدیمی در اینستاگرام منتشر کرد که به خوبی نام خلیج فارس بر آن دیده می‌شود. او هشتگ «خلیج فارس» را به اشتراک گذاشت و نوشت: «بدون شرح»

جواد رضویان بازیگر آثار طنز سینما و تلویزیون در این باره نوشت: «تا هست جهان جهل بَدان می ماند، او خلیج فارس را عرب می داند
گر آب رود ز برکه ها بالاتر، یک زشت وزغ ابوعطا می خواند. جانم فداى خليج هميشه فارس»

خلیج فارس یکی از موضوعات مورد توجه هنرمندان ایرانی در خلق آثار هنری است. برای نمونه رضا یزدانی در واکنش به سخنان ترامپ متن ترانه خلیخ فارس را اینستاگرام منتشر کرد که در بخشی از آن آمده است: «یکی فکر کرده دست بردن تو رؤیای ما آسونه
ولی اسم خلیج فارس همیشه فارس می مونه.»

ماهایا پطروسیان هم همانند شهاب حسینی تصویر نقشه‌ای را همراه با هشتگ‌های خلیج فارس به فارسی و انگلیسی منتشر کرده است.

در این میان اکبر عبدی با کنایه به رییس جمهور آمریکا نوشته است: «بر روي سنگ قبر سربازان خودشان نوشته پرشين گلف زنده باد ايران.»

واکنش احمد ایراندوست نیز همانند اکبر عبدی است. او در این باره نوشت: «حتی در قبرهایتان هم نام خلیج همیشگی فارس مکتوب شده است اشتباه نکنید که خلیج فارس را آرامگاهتان می‌کنیم.»

رضا رشیدپور مجری برنامه «حالا خورشید» نیز تصویری از خودش روی آب‌های خلیج فارس منتشر کرد و نوشت: «اینجا خلیج فارس است. تا کور شود هر آنکه نتواند دید.»حجت اشرف‌زاده، شهره سلطانی، برزو ارجمند، احسان خواجه‌امیری، داریوش فرضیایی، فریبا نادری و فریدون آسرایی از دیگر هنرمندانی هستند که به جعل نام خلیج فارس واکنش نشان دادند.

آسرایی در این باره نوشت: «ظاهرا ياوه گويى هاى اين مرد احمق تمام شدنى نيست. من از زمانيكه آرنولد فرماندار كاليفرنيا شد متوجه اين حقيقت شدم كه امريكايى ها چقد ساده لوح و از نظر سياسى بى اطلاع و كم دانشند.

انتخاب يك رييس جمهور بى كفايت و نژادپرست نشان دهنده اين حقيقت است و در همين مدت كوتاه رفتارهاى احمقانه اش چقدر مورد حمله مردم اگاه امريكا قرار گرفته و انها رو مكدر و ناراحت كرده.

بزرگترين معامله عمرش را در سفر اخيرش به عربستان كرد كه سعودى ها چند صد ميليارد بابت قرارداد اسلحه به او و چند صد ميليون هم به زنش هديه دادند كه معلوم نشد اين هديه براى چه بود
دسته بندی
تلویزیون
وارد شوید یا ثبت نام کنید تا دیدگاه ارسال کنید.
اولین نفری باشید که دیدگاه ارائه می کند