وحیدی مظلوم است یا گناهکار؟ و چگونه آزاد خواهد شد؟

ويدئوي شمابزودي اجرا خواهد شد 3
رد کردن (3)
AVA360 Advertising

شما اين ويدئو را نپسنديديد! از بازخوردتان سپاسگزاريم

افزوده شده توسط Arad
5 نمایش
وحیـدی مظلـوم است یا گنـاهکـار؟
وحیدی به دستور رئیس‌جمهور دستگیر شد
عبدالرزاق وحیدی وزیر پیشین مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در هفته گذشته ( 19 حمل) از سوی مرکز عدلی و قضایی از دانشگاه کابل بازداشت و روانه زندان پلچرخی شد.

این در حالی است که پیش از این آقای وحیدی به اتهام سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی در وزارت مخابرات و تکنالوژی به محاکمۀ ویژه کشانیده شده بود، اما دادگاه در سه مرحله او را بیگناه شناخت و برائت داد. این‌بار دادگاه غیابی آقای وحیدی را محکوم به زندان کرده است.
دادستانی کل کشور/ لوی سارنوالی اعلام کرد که آقای وحیدی متهم به سوء استفاده از صلاحیت وظیفه‌یی در زمان مأموریت‌ش به عنوان معین وزارت مالیه بود.

براساس معلومات دادستانی کل، وحیدی از سوی محکمه ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری در تاریخ دوم دلو ۱۳۹۷ خورشیدی به گونۀ غیابی به سه سال حبس تنفیذی محکوم به مجازات شد و روز دو شنبه ۱۹ حمل ۱۳۹۸ خورشیدی بازداشت و به زندان فرستاده شده است.

دادستانی کل کشور افزوده است که وی همچنان در قضیه دیگر و به اتهام سوء استفاده از موقف وظیفه‌یی که مربوط به زمان مأموریت‌ش در وزارت مالیه می‌شود، از سوی محکمۀ ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، در تاریخ ۱۸ حمل سال جاری به ۱۲هزار افغانی جزای نقدی محکوم به مجازات شده است.
دقیقآ 12 هزار افغانی! اما سالهاست که بیش از 12 میلیون ها دالر که در هر قرار داد های دولتی به سرقت میرود هنوز هیچ کسی بازداشت نشده هست.

داوود ناجی، از اعضای جنبش روشنایی در صفحۀ رسمی فیسبوکش نوشته است که اگر حکومت در امر مبارزه و به دادگاه کشانیدن فسادپیشه‌گان حکومتی ارادۀ واقعی دارد، «کسانی که متهم به اختلاس ۶۰۰ میلیون دالر از بودجۀ معارف هستند را نیز باید محاکمه کند».
او از کلیل حکیمی، وزیر پیشین مالیه همچون «متهم به سرقت میلیاردی» یاد کرده و گفته نگاشته است که حکومت باید به همه متهمان برخورد یکسان داشته باشد و محاکمۀ مفسدان را علنی برگزار کند.
آقای ناجی گفته است: چرا محکمۀ غیابی؟ وحیدی که همیشه حکومت را چلنج می‌داد و همیشه هم در محکمه حاضر بود، در کابل هم حضور داشت، پس چرا محکمه او غیابی برگزار شده است؟ جرم وحیدی چیست؟

آقای محقق با نشر اعلامیه‌ای در مورد بازداشت و زندانی عبدالرزاق وحیدی گفته اينجانب اين اقدامات اهانت‌آميز حكومت جور آقاى غنى را بشدت محكوم مي‌كنم و حكم صادره عليه جناب وحيدى را سياسى، خصمانه و تبعيض آميز مي‌دانم. آقاى غنى در مبارزه با فساد صادق نيست ، مقامات فاسد و دزدهاى میليونى را كه از تيم خودش بوده نه تنها محاكمه نكرده كه براى شان عالي‌ترين مدالهاى دولتى را تفويض كرده است."
دسته بندی
سلامت و تندرستی

دیدگاه تان را ارسال کنید

وارد شوید یا ثبت نام کنید تا دیدگاه ارسال کنید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که دیدگاه ارائه می کند