Write For Us

کتاب صوتی جاده اثر جک لندن

Google Rank
Canada Persia
AVA360 Advertising
22 نمایش
Published
به منظور آگاهی از افزوده شدن کتابهای جدید، به کانال ما بپیوندید:
https://bit.ly/32WNB6G

کتاب صوتی جاده اثر جک لندن

این داستان درباره‌ی برهه‌ای از جوانیِ دشوار و پرماجرای جک لندن است. جک لندن، برای یافتن کار و سیرکردن شکم، آواره می‌شود. در قطارهای باری می‌خوابد. گرسنگی می‌کشد، تحقیر می‌شود، کتک‌کاری می‌کند و زجر می‌کشد. این کتاب دربردارنده‌‌ی حکایات مهیج و دل‌خراشی است که از زبانِ جک لندن به شیرینی تعریف می‌شود.

«جان گریفیث لندن» (زاده‌ی ۱۲ژانویه۱۸۷۶ – درگذشته‌ی ۲۲نوامبر ۱۹۱۶) نویسنده‌ی سوسیالیست آمریکایی بود. او در خانواده‌ی تنگ‌دستی در سان فرانسیسکو به دنیا آمد و در اوکلند بزرگ شد. او با اینکه توانست در دانشگاه پذیرفته شود، تحصیلات رسمی چندانی نداشت و هرچه آموخت، خود آموخت و بسیاری از آثار ادبی را در کتابخانه‌ی عمومی اوکلند خواند.
در سال ۱۸۸۹ در کارخانه‌ی کنسروسازی کاری سخت و سنگین پیدا کرد. بعد با پولی که از نامادریش وام گرفت، قایقی خرید و به دزدی صدف پرداخت.
در ۱۸۹۳ به‌عنوان کارگر با یک کشتی شکارِ شیردریایی به ژاپن رفت. بازگشت او با بحران اقتصادی سال ۱۸۹۳ و مبارزات کارگری هم‌زمان شد. مدتی بی‌کار و ول‌‌گرد بود و در شهر «بافلو» به زندان افتاد. بعد به اوکلند بازگشت و دبیرستان را تمام کرد. خیلی دوست داشت که به دانشگاه کالیفرنیا برود و پس از سه ماه کوشش فشرده، در تابستان همان سال در آنجا پذیرفته شد، اما به دلیل بی‌پولی ناچار پس از یک سال دانشگاه را رها کرد.
در ۱۸۹۷ با کشتی و همراه با دیگر جویندگان طلای کلوندایک به شهر «داوسون» در یوکان رفت. در آنجا بیمار شد و پزشکی او را درمان کرد. داستان کوتاه «برپا کردن آتش» یادگار این دوره از زندگی او است. پس از بازگشت به اوکلند بیش از پیش به تبلیغ سوسیالیسم و نیز نوشتن پرداخت. او سعی داشت که با نوشتن و فروش آثارش (به گفته خودش با فروش مغزش) از بی‌پولی و اجبار به کار بدنی رها شود. هم‌زمانی این تصمیم او با گسترش مجله‌های عامه‌پسند ارزان که به‌دنبال داستان‌های کوتاه بودند باعث شد که او بتواند از راه نویسندگی پول درآورد. به‌زودی نویسنده‌ای موفق شد و در سال ۱۹۰۰ درآمد او از نویسندگی به ۲۵٬۰۰۰ دلار در ماه رسید که بالاتر از رئیس جمهور آمریکا بود.
جک لندن دو بار ازدواج کرد. در ۱۹۱۰ ملکی به وسعت چهار کیلومتر مربع را در شهرستان «سونوما» در کالیفرنیا خرید و سعی در کشاورزی با روش‌هایی ابتکاری و ویژه خود کرد، ولی موفقیتی نداشت. این ملک اکنون با نام پارک تاریخی جک لندن به دست دولت آمریکا اداره می‌شود.
جک لندن در ۱۹۱۶ از نارسایی کلیه درگذشت، اگر چه برخی روایات مرگ او را ناشی از الکلیسم یا حتی خودکشی می‌دانند. بر گور او، در پارک تاریخی جک لندن در سونوما، صخره‌ای خزه‌گرفته گذاشته‌اند. لندن مدت کوتاهی پیش از مرگش طی نامه‌ای استعفای خود را از حزب سوسیالیست اعلام کرد.
آثار او مانند «آوای وحش» و «سپیددندان» با استقبال خوانندگان روبه‌رو شد. او از نخستین نویسندگان آمریکا بود که از راه نوشتن به ثروت زیادی دست یافت. میدان بزرگی در شهر اوکلند به نام او هست و کلبه‌ای چوبی که او هنگام جست‌وجوی طلا در یوکان در آن می‌زیست، در گوشه‌ای از میدان قرار دارد.
آثار جک لندن روایتی از سختی‌های زیست در آمریکای انتهای قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم است، تصویر دقیق و پر از جزئیاتی که وی از آن جامعه به دست می‌دهد، منبعی برای شناخت و مطالعه‌ی مردم آمریکاست. وی صحنه‌هایی را که تصویر کرده، با چشم خود دیده و قهرمانان بیشتر داستان‌هایش کسانی هستند که با او معاشرت داشته‌اند. در نوشته‌های جک لندن تأثیر افکار «چارلز داروین»، «هربرت اسپنسر»، «کارل مارکس» و «فریدریش نیچه» آشکار است. این آثار که گاهی رنگ شدید ناتورالیستی به خود می‌گیرند، غالباً تجزیه و تحلیل‌های بسیار دقیق اجتماعی‌اند.
از آثار او می‌توان به این‌ها اشاره کرد:
دختر برف‌ها (۱۹۰۲)، آوای وحش (۱۹۰۳)، گرگ دریا (۱۹۰۴)، بازی (۱۹۰۵)، سپیددندان (۱۹۰۶)، قبل از آدم (۱۹۰۷)، پاشنه آهنین (۱۹۰۸)، مارتین ایدن (۱۹۰۹)، ماجراجو (۱۹۱۱)، طاعون سرخ (۱۹۱۲)، پسر آفتاب (۱۹۱۲)، دره ماه (۱۹۱۳)، ستاره گرد (۱۹۱۵)، خانم کوچک در خانه بزرگ (۱۹۱۶)، جری در جزیره (۱۹۱۷)، مایکل، برادر جری (۱۹۱۷)، بنگاه آدم‌کشی (۱۹۶۳)، تهیدستان (۱۹۰۳) و ... .

کتاب مرجع
The Road - ۱۹۰۷
Author: Jack London
Genre: Autobiography

راوی: محمدرضا چرختاب

#کتاب_گویا_صوتی
#جک_لندن 
#محمدرضا_چرختاب

لازم به ذکر است که این کتاب گویا، اقتباسی بوده و بصورت خلاصه شده بمنظور پخش رادیویی، بازنویسی شده است

00:00:00 فصل اول
00:17:24 فصل دوم
00:34:13 فصل سوم
00:56:01 فصل چهارم
دسته بندی
کتاب صوتی
برچسب
کتاب صوتی, audio book, audiobook
وارد شوید یا ثبت نام کنید تا دیدگاه ارسال کنید.
اولین نفری باشید که دیدگاه ارائه می کند