Write For Us

کتاب صوتی دریا اثر جان منویل

Google Rank
Canada Persia
AVA360 Advertising
9 نمایش
Published
به منظور آگاهی از افزوده شدن کتابهای جدید، به کانال ما بپیوندید:
https://bit.ly/32WNB6G

کتاب صوتی دریا اثر جان منویل

رمان «دریا» درباره‌‌ی یک تاریخ‌‌شناس هنری «مکس موردن» است؛ مرد ایرلندی میان‌سالی که به شهر ساحلیِ دوران تعطیلات تابستانی کودکی‌اش بازگشته‌‌است تا با غم از دست دادن همسرش کنار بیاید.

مکس موردن، پس از مرگ همسرش، به خانه‌ای مراجعت کرده‌است که ۵۰ سال پیش روزهای خاطره‌انگیزی را در آن‌جا پشت‌‌سر گذاشته بود. در آن خانه خانواده‌‌ی «گریس» تابستان‌ها را سپری می‌کردند و راوی با افراد آن خانواده انس و الفتی داشت.
راوی هم‌اکنون بیمار است و دختری ۲۴ساله دارد. در آن خانه «دوشیزه باباسول» و مستأجری به نام «سرهنگ بلاندن» به‌‌سر می‌برند. این دوشیزه در آن سال‌ها با نام «رز» به خانواده‌‌ی گریس خدمت می‌کرد و افراد خانواده، به‌خصوص دوقلوها، برخورد مناسبی با او نداشتند.
راوی در آن زمان به رازی درباره‌‌ی رز پی برد و سخنان بریده‌‌بریده‌‌ی او را با خانم گریس درباره‌‌ی «کارلو»، پدر خانواده، شنید. راوی راز را با «کلوئه»، دختر خانواده در میان گذاشت. یک بار که راوی و کلوئه و «مایلز» در کلبه‌ای چوبی و متروکه نشسته بودند و رز را می‌پاییدند، رز به‌سراغ آن‌ها رفت و بین او و کلوئه درگیری ایجاد شد؛ سپس کلوئه و مایلز برای شنا به دریا رفتند... هم‌زمان راوی روزهای آخر زندگی همسرش «آنا» را به‌خاطر می‌آورد و باز به صحنه‌‌ی به‌‌آب‌‌زدن کلوئه و مایلز فکر می‌کند.

«دریا» سیزدهمین رمان «جان بَنویل» است که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد و در همان سال «جایزه‌‌ی بوکر» را برای نویسنده‌اش به ارمغان آورد. «کپلر»، رمان دیگر او، نیز در سال ۱۹۸۱ برنده‌‌ی جایزه‌‌ی «گاردین» شد. این رمان درخشان جزو بهترین آثار این نویسنده‌‌ی چیره‌دست است که درباره‌‌ی عشق، فقدان و قدرت غیرقابل پیش‌بینی حافظه است.
کتاب ‌«دریا» از معروف‌ترین و پرخواننده‌ترین آثار ادبیات در جهان به‌شمار می‌رود. این اثر افزون‌‌بر شهرت جهانی به چند زبان ترجمه و منتشر شده‌‌‌است.

«جان بَنویل» در سال ۱۹۴۵ در «وکس‌فورد» ایرلند متولد شد. پدر بنویل دفتردار و مادرش خانه‌دار بود. بنویل تحصیلات دانشگاهی ندارد. او در مدرسه‌‌ی برادران مسیحی و در کالج «سنت پیتر» آموزش دیده‌‌است. جان از ۱۸سالگی محل زندگی‌اش را ترک کرد و چندسال بعد شغلی به‌عنوان کارمند شرکت هواپیمایی به‌‌دست آورد. در سال ۱۹۸۴، به عضویت انجمن ایرلندی هنر درآمد، اما در سال ۲۰۰۱ استعفا کرد. او همچنین در سال ۲۰۰۷ به‌‌عنوان عضو افتخاری خارجی آکادمی آمریکایی علوم و هنر انتخاب شد. او در حال حاضر ساکن «دوبلین» است. بنویل دو پسر از همسر دومش و دو دختر از ازدواج اولش دارد.
جان با نام مستعار «بنجامین بلک» داستان‌های جنایی می‌نویسد و به‌عنوان نویسنده‌‌ی داستان‌های پلیسی مورد تحسین قرار گرفته‌‌است؛ رمان «مرگ در تابستان» را با نام مستعار «بنجامین بلک» در آمریکا منتشر کرد.
او تاکنون آثار متعددی منتشر کرده‌است. رمان «کتاب مستند» او در سال ۱۹۸۹ نامزد دریافت جایزه‌‌ی ادبی «من بوکر» بود، اما ۱۶ سال بعد توانست این جایزه را به‌‌سبب نوشتن رمان «دریا» از آن خود کند. او همچنین در سال ۱۹۸۱ جایزه‌‌ی «گاردین» را برای نگارش رمان «کپلر» دریافت کرد.
تاکنون چندین فیلم‌ و مجموعه‌‌ی تلویزیونی برپایه‌‌ی آثار جان بنویل ساخته شده‌است. از مهم‌ترین فیلم‌های سینمایی می‌توان به بازتاب (۱۹۸۴ / کوین بیلینگتون)، دورنمای دریا (۱۹۹۴ / سالیوان تادئوس)، سپتامبر سال گذشته (۱۹۹۹ / دبورا وارنر) و دریا (۲۰۱۱ / دبورا وارنر) اشاره کرد.
در کارنامه‌‌ی ادبی جان بنویل می‌توان به جایزه‌‌ی یادبود «دکتر کوپرنیک» (۱۹۷۶)، جایزه‌‌ی «کتاب سال ایرلندی» (۲۰۰۶)، «انجمن سلطنتی ادبیات یاران» (۲۰۰۷) و جایزه‌‌ی افتخاری «انجمن دانشگاه فلسفی» (۲۰۰۹) اشاره کرد.
دیگر آثار این نویسنده عبارت است از: «کتاب شواهد» (۱۹۸۹)، «اشباح» (۱۹۹۳)، «آتنا» (۱۹۹۵)، «ارک» (۱۹۹۶)، «کفن» (۲۰۰۲) و «بی‌‌نهایت» (۲۰۰۹).
رمان‌های «کریستین فالز» (۲۰۰۶)، «قوی نقره‌ای» (۲۰۰۷)، «لمور» (۲۰۰۸)، «مرثیه‌ای برای ماه آوریل» (۲۰۱۰) و «مرگ در تابستان» (۲۰۱۱) با نام مستعار «بنجامین بلک» از آثار منتشرشده‌‌ی این نویسنده‌‌ی ایرلندی است.

کتاب مرجع
The See - ۲۰۰۵
Author: John Banville
Genres: Novel, Psychology Fiction

راوی: بهروز رضوی

#کتاب_گویا_صوتی
#بهروز_رضوی
#جان_منویل

لازم به ذکر است که این کتاب گویا، اقتباسی بوده و بصورت خلاصه شده بمنظور پخش رادیویی، بازنویسی شده است

00:00:00 فصل اول
00:19:16 فصل دوم
00:36:28 فصل سوم
00:52:06 فصل چهارم
01:07:29 فصل پنجم
01:23:49 فصل ششم
دسته بندی
کتاب صوتی
برچسب
کتاب صوتی, audio book, audiobook
وارد شوید یا ثبت نام کنید تا دیدگاه ارسال کنید.
اولین نفری باشید که دیدگاه ارائه می کند