Write For Us

کتاب صوتی فرسنگها دورتر از شیکاگو اثر ریچارد وین پک

Google Rank
Canada Persia
AVA360 Advertising
22 نمایش
Published
کتاب صوتی فرسنگها دورتر از شیکاگو اثر ریچارد وین پک

این کتاب روایت سفر خواهر و برادری است که تابستان‌ها را در کنار مادربزرگ خود سپری می‌کنند.

کتاب حول محور خانواده می‌‌چرخد. خواهر و برادری به نام‌های مری آلیس و جویی برای دیدن مادربزرگ خود از شیکاگو به شهری کوچک سفر می‌کنند.
رکود بزرگِ اقتصادی آمریکا را فرا گرفته‌است و وضعیت رفاهی نابسامانی در جامعه موج می‌زند. آنها هر تابستان شهر خود، شیکاگو، را ترک می‌کنند تا یک هفته‌ی کامل را با مادربزرگ داودل سپری کنند.

«ریچارد وین پک» رمان‌نویس عصر حاضر آمریکایی است که در زمینه‌ی ادبیات نوجوانان آثاری خواندنی ارائه کرده‌است. ریچارد به‌دلیل نقش تاثیربرانگیزی که در ادبیات نوجوانان و جوانان دارد، در سال ۱۹۹۰ جایزه‌ی مارگارت آ. ادواردز را از انجمن کتابخانه‌ی آمریکا دریافت کرد.
ریچارد وین پک در پنجم آوریل سال ۱۹۳۴ در ایلینوی به دنیا آمد. مادرش فارغ‌التحصیل دانشگاه وسلیان بود و پدرش صاحب ایستگاه خدمات سوخت و تعمیرات خودرو بود. وی در سال ۱۹۵۶ مدرک کارشناسی زبان انگلیسی را از دانشگاه دی پاو اخذ کرد.
او پس از پایان تحصیلات دانشگاه، به‌عنوان دستیار کشیش به ارتش ایالات متحده فراخوانده شد و دو سال در اشتوتگارت آلمان خدمت کرد.
پس از پایان خدمت سربازی، مدرک کارشناسی‌ارشد خود را از دانشگاه ایلینوی جنوبی در سال ۱۹۵۹ دریافت کرد.
اگرچه پک بعدها راهی برای ارتباط با خوانندگان در سراسر جهان پیدا کرد، اما با فناوری جدید چندان موافق نبود. او نوشته‌هایش را با ماشین تحریر تایپ می‌کرد. وی معتقد بود که هر کتاب باید سوالی طرح کند، نه پاسخ. همچنین اعتقاد داشت که یک کتاب قبل از هرچیزی باید سرگرم‌کننده باشد. او رمان‌های زیادی نوشت و برنده‌ی جوایز متعددی شد.
ریچارد پک در ۲۳‌می‌۲۰۱۸ براثر سرطان در خانه‌اش در شهر نیویورک از دنیا رفت.

کتاب مرجع
A Long Way from Chicago - ۱۹۹۸
Author: Richard Peck
Genres: Novel, Children's literature, Historical Fiction

راوی: همت مومیوند
دسته بندی
کتاب صوتی
برچسب
کتاب صوتی, audio book, audiobook
وارد شوید یا ثبت نام کنید تا دیدگاه ارسال کنید.
اولین نفری باشید که دیدگاه ارائه می کند