AVA360 Advertising

Pan Chicken Kebab | (جوجه کباب تابه ای (روش آقای رنجبر

در حال پردازش ...
11 نمایش
Published
Pan Chicken Kebab | (جوجه کباب تابه ای (روش آقای رنجبر
Pan Fried Chicken Kebab
Joojeh Kabab Tabei
جوجه کباب تابه ای
روش آقای رنجبر


[Channel]:
Youtube : https://www.youtube.com/c/Ashpazi890m/videos

▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ

طرز تهیه جوجه کباب تابه ای
مواد موردنیاز:

سینه مرغ (نیم کیلو)
فلفل دلمه ای (۱ عدد متوسط)
پیاز بزرگ (۱ عدد)
کره (یک عدد ۱۰۰ گرمی)
ماست (۳ قاشق سوپخوری)
روغن مایع (۳ قاشق سوپخوری) البته می توانید به جای روغن مایع از سس مایونیز نیز استفاده کنید.
آب لیموترش (۳ قاشق سوپخوری)
نمک و فلفل قرمز (به مقدار لازم)
سیخ چوبی کوچک (به تعداد لازم)
طرز تهیه جوجه کباب تابه ای بدون سیخ همراه با فوت و فن

روش تهیه جوجه کباب تابه ای:
زمانی که می خواهید جوجه کباب را روی منقل درست کنید پیازهایتان را رنده می کنید اما برای تهیه جوجه کباب تابه ای این کار را نمی کنید بلکه پیازهایتان را به صورت درشت خُرد می کند.

وقتی پیازهایتان را خُرد کردید درون یک کاسه ریخته، نمک و فلفل را اضافه کرده و به خوبی چنگ بزنید تا اندازه ای که آب پیاز در بیاید.

حالا وقتش رسیده به سراغ مرغ بروید. سینه مرغ را به تکه های کوچک خُرد کنید.

مرغ را به مخلوط پیازتان اضافه کنید و خوب چنگ بزنید تا مواد به خورد مرغ برود.

زعفران را دم کنید بعد به موادتان اضافه کنید. نیاز نیست خیلی از زعفران استفاده کنید، یک قاشق از زعفران دم کرده بریزید اگر دیدید خوش رنگ شده است دیگر نیازی به زعفران ندارید.

به سراغ فلفل دلمه ای بروید اما آنها را خُرد نکنید زیرا می خواهید همراه مرغ به سیخ چوبی بزنید. پس یک عدد فلفل دلمه ای را به شکل مربع های متوسط تکه کنید و به مخلوط مرغ تان اضافه کنید.

حالا می توانید آب لیموترش (که اگر تازه باشد بسیار بهتر است و مرغ ها را خوش طعم تر می کند) و ماست را به مخلوط اضافه کرده و به خوبی هم بزنید.

درب ظرفی که موادتان را در آن ریخته و مخلوط کرده اید به خوبی بپوشانید و به مدت زمان تقریباً ۱ ساعت در یچال نگهداری کنید تا مرغ ها طعم دار شوند.

پس از آنکه از یخچال درآوردید روغن یا سس را به مخلوط اضافه کنید و دوباره در یخچال قرار دهید. اما اینبار پیشنهاد می کنیم که ۱۲ ساعت زمان بهتری برای ماندن مواد در یخچال خواهد بود.

حتماً موادتان تا به اکنون حسابی مزه دار شده است. وقت سیخ کشیدن کباب ها فرا رسیده است. یک تکه گوشت مرغ را به سیخ بزنید بعد فلفل دلمه ای همین کار را تا به آخر برای تمام مرغ ها ادامه دهید.

در یک ماهیتابه داغ کره را قرار داده تا ذوب شود.

کباب هایی که به سیخ زده اید را درون ماهیتابه گذاشته و درب آن را ببندید تا بخار کند و بپزد. در این میان در ماهیتابه را هر از گاهی برداشته و سیخ ها را بچرخانید تا همه جای مرغ به خوبی بپزد.

به همین راحتی شما یه جوجه کباب خوشمزه خانگی درست کردید. اما یادتان باشد برای خوشمزه شدن کباب تان کمی وقت و صبر لازم است تا خوش طعم شوند.

فوت و فن جوجه کباب تابه ای
اگر یادتان باشد گفتیم که روغن مایع را در مرحله دوم اضافه کنید این به آن علت بود که اگر روغن مایع را همان ابتدا اضافه کنید مانع از مزه دار شدن گوشت مرغ تان می شود.
به این دلیل که در ماهیتابه تهیه می شود باید تکه های مرغ نازک تر و کوچک تر باشند.
اگر بیشتر از مقدار موردنظر ماست استفاده کنید طعم کباب را نامطبوع می کند.
می توانید از فلفل دلمه ای رنگی نیز استفاده کنید.
بسته به سلیقه و ذائقه خودتان می توانید علاوه بر فلفل دلمه از پیاز نیز در سیخ هایتان استفاده کنید. اما پیاز را به تکه های درشت باید خُرد کنید.
برای آنکه جوجه کبابتان حسابی خوب بپزد شعله گاز را متوسط بگذارید. اگر قرار باشد شعله حرارت گاز زیاد باشد جوجه ها مغزپخت نمی شود و اگر کم باشد کباب ها سفت می شوند. پس این را مدنظر داشته باشید.
نیاز به استفاده از آب نمی باشد زیرا در اثر حرارت سسی که به جوجه هایتان اضافه کرده اید خارج می شود و باعث پختن کباب می شود.

Pan Chicken Kebab:
Chicken Kebab is an Iranian dish that consists of grilled chunks of chicken which are sometimes with bone and other times without bone.
This is one of the most common and popular dishes of Iran. It is common to marinate the chunks in minced onion, lemon juice and sometimes saffron.
It is sometimes misspelled as Joojay kebob or Joojeh kabab. Often served on chelo rice or wrapped in lavash bread,
both of which are staples in the Iranian cuisine.
Enjoy your meal!

#AshpaziChannel
دسته بندی
خوراک - تغذیه
وارد شوید یا ثبت نام کنید تا دیدگاه ارسال کنید.
اولین نفری باشید که دیدگاه ارائه می کند