AVA360 Advertising

Ta 30 Salegi Documentary - سینمای مستند تا سی سالگی

در حال پردازش ...
7 نمایش
Published
مستند «تا سی‌سالگی» به تهیه‌کنندگی مجید عزیزی و کارگردانی محمدعلی رخشانی، درباره دختری رودباری است که پس از سی سال فرزندخواندگی هنوز به دنبال خانواده‌اش است.

محمدعلی رخشانی نویسنده و کارگردان «تا سی‌سالگی» درباره این مستند می گوید: این فیلم در ۴۲ دقیقه زندگی ساناز دوکوهکی را روایت می‌کند؛ بانویی که پس از ۳۰ سال فرزندخواندگی در جستجوی هویت خانوادگی‌اش است.

ساناز که در ۳ سالگی پس از زلزله رودبار و منجیل به بهزیستی شیراز تحویل داده‌ شده است و تاکنون خانواده‌اش را پیدا نکرده، امیدوار است که با پخش این مستند بتواند خانواده‌اش را پیدا کند.

رخشانی درباره دلایلش از ساخت این مستند می گوید: تصمیم داشتم مستندی درباره فرزندخواندگی بسازم و حدود ۶ ماه در تهران و حومه پژوهش میدانی انجام دادم اما متاسفانه هیچکدام از سوژه‌هایی که مدنظرم بود، همکاری نکردند. در همین حین به ذهنم رسید که مستندی درباره زلزله بم و رودبار بسازم و کودکانی که براثر این اتفاق بی‌سرپرست مانده‌اند به تصویر بکشم.


کارگردان مستند «آک، آپ، آس» با بیان اینکه متاسفانه تاکنون هیچ اتفاقی درباره پیدا شدن خانواده ساناز رخ نداده است، اظهار کرد: امیدوارم با پخش «تا سی‌سالگی» از رسانه ملی و پیگیری برنامه «ماه‌عسل» در آینده، اتفاق خوب زندگی ساناز رقم بخورد.

از دیگر عوامل این مستند می‌توان به محمدرحیمی، محمد مجلل و مهدی کریمی تصویربردار، مهدی کریمی و امیر شیرزایی صدابردار، فاطمه رسولی، محمدعلی رخشانی پژوهش، محمدعلی رخشانی تدوین و احمد افشار صداگذاری اشاره کرد.

گفتنی است این مستند از آثار خانه مستند انقلاب اسلامی است.
دسته بندی
مستند
وارد شوید یا ثبت نام کنید تا دیدگاه ارسال کنید.
اولین نفری باشید که دیدگاه ارائه می کند