AVA360 Advertising

Hafez Nazeri feat Shahram Nazeri _ Eternal Return Freedom

در حال پردازش ...
527 نمایش
Published
در شب رونمایی از آلبوم «بعد یازدهم» حافظ ناظری آهنگساز و خواننده اثر گفت: وقتی ساخت این اثر را آغاز کردم فکر نمی‌کردم هیچ زمانی تمام شود چون هر روز این کار بزرگ و بزرگتر می‌شد.

وی ادامه داد: من با وجود اینکه در خانواده‌ای کاملا سنتی بزرگ شدم سعی کردم همیشه در موسیقی، زبان و شخصیت خودم را داشته باشم و مقلد نباشم.

این آهنگساز با بیان اینکه برای اولین بار است اثری از من در ایران منتشر می‌شود، اظهار داشت: «بعد یازدهم» برای من یک اثر موسیقایی به حساب نمی‌آید بلکه در آن سعی کردم ایده‌های هنری را نشان دهم و به موسیقی ایرانی از پنجره نگاه خودم بنگرم.

وی افزود: این اثر با فکر بوجود آمده و تلاش من در ساخت آن پاسخ گفتن به سوالاتی در زمینه موسیقی برای خودم بوده است.

حافظ ناظری بیان داشت: هدف من در ساخت پروژه رومی ملی است و از آنجایی که خودم را قطره‌ای از هنر و موسیقی ایرانی می‌دانم معتقدم که باید همه دست به دست هم دهیم تا تاریخ و هنر و موسیقی کشورمان را به دنیا معرفی کنیم و فرصت جهانی شدن موسیقی ایرانی را بوجود آوریم.

این آهنگساز با اشاره به اینکه موسیقی من شبیه هیچ اثری نیست، گفت:سمفونی رومی یک سمفونی بر اساس اشعار مولانا نیست بلکه اسم پروژه‌ای است که سعی دارد موسیقی شرق و غرب را با هم پیوند دهد . این سمفونی آثار مختلفی تولید خواهد کرد که «بعد یازدهم» اثر شماره یک از این پروژه است که در تمام دنیا منتشر می‌شود.

وی در ادامه به توضیح بخش‌های مختلف «بعد یازدهم» پرداخت و افزود: این اثر از 4 فصل تشکیل شده که به نوعی فلسفه آفرینش را بیان می کند به گونه‌ای که در بخش اول سفر زمان ، فصل دوم رسیدن به زمین خاکی ، فصل سوم هفت شهر عشق عطار و تکامل انسان برای رسیدن به یگانه هستی و فصل چهارم برگشت ابدی و جاودانه انسان را روایت می‌کند.

حافظ ناظری که آهنگسازی و خوانندگی آلبوم «بعد یازدهم» را برعهده داشته، درباره خصوصیت این اثر اظهار داشت: این کار یکی از معدود آثاری است که از نظر خوانندگی، آهنگسازی و ارکستراسیون حرکت تازه‌ای را برای گفتن دارد. من در این آلبوم سعی کرد‌ه‌ام آواز ایرانی را برای اولین بار به صورت یک ساز نشان دهم.

این خواننده در پایان صحبت‌های خود گفت: من سعی کردم در حد بضاعت خودم در ساخت «بعد یازدهم» قدمی برای معرفی فرهنگ ایران به جهان بردارم و بتوانم تصویر متفاوتی از موسیقی‌مان را به دنیا نشان دهم.
در پایان مراسم رونمایی از اثر «بعد یازدهم» به آهنگسازی و خوانندگی حافظ ناظری، شهرام ناظری نیز گفت: پسرم حافظ برای کارهایش ارزش قائل است و جوانی است که توانسته از تکنیک خاصی برخوردار شود. او درجریان فعالیت موسیقایی خود سازی ساخته که نقش اجرایی دارد و توانسته از آن در دونوازی با استاد ذاکر حسین بهره ببرد.

وی ادامه داد: او در بخش آواز کارهای نویی انجام داده که شاید امروز نتوان درباره آنها قضاوت کرد.

ناظری در خاتمه خاطر نشان کرد: باید جوانان را که ستارگان موسیقی ایران هستند به گونه ای تربیت کنیم که هر کس حرف خودش را بزند تا مجموعه این ستارگان آسمان موسیقی کشورمان را تشکیل دهند.
منبع: همشهری آنلاین
دسته بندی
ترانه
وارد شوید یا ثبت نام کنید تا دیدگاه ارسال کنید.
اولین نفری باشید که دیدگاه ارائه می کند